25 marca 2017r.

Adam Wodziczko byłby z nas dumny

     W naszej szkole odbyły się „Drzwi otwarte” pod, znanym już hasłem: „Sobota u Wodziczki”. Co roku, w tym dniu, z wielką przyjemnością gościmy nie tylko gimnazjalistów ale również wszystkich mieszkańców Mosiny i okolic, bowiem każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie.
     Spotkanie rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół – Paweł Zawieja, który przywitał zebranych gości i zachęcił do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły.
     Po spotkaniu z dyrektorem na wszystkich czekał poczęstunek przy świątecznym stole, gdzie można było degustować makaronowe potrawy i różnorodne słodkości przygotowane przez naszych przyszłych kucharzy i cukierników, pod czujnym okiem ich nauczycieli. Informacją na temat rodzajów wykorzystanych do potraw makaronów służyli uczniowie kształcący się w zawodzie sprzedawca.
     Podczas „Soboty u Wodziczki” prezentowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów i absolwentów, działalność Samorządu Uczniowskiego, organizację życia w internacie. Zaproponowaliśmy młodzieży warsztaty zawodowe w celu zapoznania ich ze specyfiką, proponowanych przez nas, zawodów np.: codzienność w pracy logistyka, hotelarza, wojskowego, elektryka czy fryzjera. Również w formie warsztatowej, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących zapoznali uczestników z możliwościami wykorzystania w życiu codziennym wiedzy i umiejętności matematycznych, geograficznych, historycznych, językowych i polonistycznych.
Nasi goście mieli okazję bezpośrednio zapoznać się z niektórymi współpracującymi ze szkołą pracodawcami. Swoje stoiska zaprezentowały u nas firmy:
„KREACJA” Producent Odzieży Damskiej i Młodzieżowej P.P.H.U. Maria Kosz
„PIEKARNIA-CIASTKARNIA REN-MAC” Maciej Chmielarz
„STOLARNIA NOWAKOWSCY” Anna i Maciej Nowakowscy S.C.
„AUTO-CZĘŚCI, OPONY” Ksawery Mielcarek
„KWIATKOWSKI” Zakład Instalatorski Adam Kwiatkowski
„PSS SPOŁEM” Małgorzata Strzelczyk
„MEBLOBUD-BIS” Przemysław Labrzycki
„PIEKARNIA-CUKIERNIA BJB” Jacek Błaszkowiak
„STEELPRESS” Sp. z o. o Akcesoria i części do przyczep bagażowych
     Każdy, kto wcześniej ukończył edukację na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej lub liceum mógł, „zasięgnąć języka” na temat możliwości dalszego kształcenia w szkołach dla dorosłych. Przecież na naukę i podwyższanie swoich kwalifikacji nigdy nie jest za późno…
     W tym dniu nie zabrakło również wizyty gościa specjalnego. Dla uświetnienia wydarzenia, nasze zaproszenie przyjął wioślarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, medalista Mistrzostw Świata – Kajetan Broniewski. W interesujący sposób przybliżył on młodzieży tło historyczne sportu, w tym Igrzysk Olimpijskich oraz stworzył im niecodzienną okazję do spróbowania swoich sił w wioślarstwie dzięki profesjonalnej symulacji. Na sali sportowej z łatwością dało się poczuć adrenalinę…
     Z nieukrywaną radością przyjęliśmy fakt, że nie zapomnieli o nas nasi absolwenci. Zjawili się, jak co roku, gotowi dzielić się ze swoimi młodszymi kolegami informacjami jak wykorzystali, w pracy zawodowej, wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole. „A my daliśmy radę nauczyć się logistyki bez tego nowoczesnego sprzętu” – powiedział jeden z absolwentów. Myślę, że to najlepsza rekomendacja dla nauczycieli z Wodziczki.
     Tym, którzy przedpołudnie 25 marca spędzili w tym roku z nami serdecznie dziękujemy i liczymy na kolejne spotkania na Topolowej. A tych, którym nie udało się wygospodarować czasu na wizytę w naszej „nowej” szkole, zapraszamy za rok, gdyż warto wiedzieć więcej…

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja