6 kwietnia 2017r.

Rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II

     Jak co roku w naszej szkole uczciliśmy kolejną, tym razem dwunastą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Spotkanie poświęcone było tematyce cudów, które wydarzyły się za jego przyczyną zarówno za życia jak i po śmierci.
W trakcie procesu beatyfikacyjnego jak i kanonizacyjnego, do postulatora ks. prałata Sławomira Odera napływały liczne świadectwa dotyczące cudów związanych z życiem Jana Pawła II oraz jego wstawiennictwem. Podczas naszego spotkania zapoznaliśmy się z trzema uzdrowieniami fizycznymi. Najważniejszym z nich był cud uzdrowienia Kostarykanki Florizabeth Mory Diaz, który dokonał się w czasie mszy beatyfikacyjnej i umożliwił wszczęcie procesu kanonizacyjnego. Zapoznając się z tymi historiami mieliśmy okazję szczegółowo pochylić się nad niewyjaśnionymi, nadprzyrodzonymi znakami jakie wydarzyły się za wstawiennictwem naszego świętego rodaka. Interesującą kwestią był ponadto wątek procedur przebiegu procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych. Wsłuchując się w powyższe treści zaśpiewaliśmy wspólnie utwory związane z nauczaniem Jana Pawła II.
Mamy nadzieję, że spotkanie pobudziło uczestników do zgłębiania wiadomości o życiu Jana Pawła II oraz przyczyniło się do jeszcze większego wcielania Jego nauczania w życie codzienne. Dziękujemy klasie II LO (klasa wojskowa) oraz Panu Mateuszowi Zapolskiemu za zorganizowanie tego wydarzenia.


Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja