1 kwietnia 2017r.

VIII kolejka Polskiej I Ligi Unihokeja

     Reprezentanci naszej szkoły przystąpili w sobotę do kolejnej, już VIII (przedostatniej) kolejki Polskiej I Ligi Unihokeja. Dla naszej drużyny był to jednak ostatni turniej, ponieważ w ostatniej kolejce ZS Mosina będzie pauzował mając rozegrane już wszystkie mecze. W pierwszym meczu dnia przystąpiliśmy do pojedynku z sąsiadem z tabeli, gospodarzami – Spartanie Opalenica II. Chcąc utrzymać 8 miejsce w tabeli musieliśmy ten mecz wygrać. Od początku ruszyliśmy więc na przeciwnika co przyniosło efekt w postaci strzelanych bramek. Nasza drużyna rozegrała dobre spotkanie potwierdzając swą wyższość w tabeli. Jakość naszej gry była zdecydowanie lepsza. Ostatecznie wygraliśmy 8 – 2, a mogło być jeszcze lepiej. Niestety były to miłe złego początki. W kolejnym pojedynku zmierzyliśmy się bowiem z liderem ligi (teraz już wiemy, że z mistrzem rozgrywek, który rozegra mecze barażowe o awans do ekstraklasy), także gospodarzami – Spartanie Opalenica I, który musiał ten mecz z nami wygrać myśląc o zdobyciu mistrzostwa. Początek spotkania był dla nas obiecujący, gdzie po 5 minutach gry pierwsi zdobyliśmy bramkę, a trybuny zamilkły. Niestety po bramce wyrównującej coś „pękło” i otworzył się worek z bramkami dla Spartan. Przegraliśmy 1 – 10, jednak wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu – gospodarzom wychodziło w tym dniu wszystko. Kolejny pojedynek rozegraliśmy z drużyną Horyzontu Kołaczkowo, która jeszcze miała aspiracje na mistrzostwo. Graliśmy twardo i walczyliśmy o każdą piłkę, jednak na dzień dzisiejszy przeciwnik był dla nas za mocny i ostatecznie przegraliśmy 2 – 7.
Zdobyliśmy w tej kolejce 3 punkty i przypieczętowaliśmy 8 miejsce w tabeli.
Wynik nie jest szczytem marzeń, jednak mamy młody zespół, który cały czas się uczy i rozwija. Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę grając w Polskiej I Lidze Unihokeja. Jak mamy jednak się uczyć i zdobywać doświadczenie - to tylko z najlepszymi.

Tabela:


tabela (38 kB)
Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja