24 kwietnia 2017r.

W pracowni charakteryzatorsko-perukarskiej Teatru Nowego

     Podczas spektaklu to na nich skierowane są reflektory i to w nich wpatrują się z widowni setki oczu. Chodzi oczywiście o aktorów. Jednak, czy postać, którą kreują, przekona widza i przeniesie go w świat ukazywany podczas spektaklu, zależy od sztabu ludzi. Należą do niego, rzecz jasna, charakteryzatorzy.
Uczniowie klas pierwszych technikum (technik logistyk i technik hotelarstwa) uczestniczyli w pokazie charakteryzacji prowadzonym przez panią Alinę Magnus-Burkiciak - kierownika pracowni charakteryzatorsko-perukarskiej w Teatrze Nowym w Poznaniu. Warsztaty odbyły się w ramach kółka muzealno-teatralnego.
Dzięki pani Alinie doświadczyliśmy cudów teatralnej metamorfozy na własnej skórze, co widać na załączonych zdjęciach oraz od podszewki poznaliśmy pracę charakteryzatorki. Wysłuchaliśmy najsmaczniejszych historii z życia toczącego się wartko za kulisami, przekonując się, jakie sekrety kryją teatralne przemiany i na czym polega magia zwana powszechnie charakteryzacją.


Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja