20 listopada 2017r.

NAKRĘTKI DLA PATRYKA, CZYLI KILKA SŁÓW O PATRYKU…

Patryk Łaskarzewski jest obecnie uczniem Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW w Mosinie. Kilka lat temu ucierpiał w poważnym wypadku komunikacyjnym. Doznał rozległych obrażeń ciała, w tym głowy. Od tego czasu ma poważne problemy z poruszaniem się i funkcjonowaniem w środowisku. Mimo tego jest wesoły, rozmowny, a z jego twarzy nie znika uśmiech.
     Uczniowie naszego technikum (technik logistyk) Łukasz Kowalski i Dawid Pułka regularnie odwiedzają w domu chorego kolegę już od 2 lat.
     Nadzieją na polepszenie stanu zdrowia chłopaka jest długotrwała oraz kosztowna rehabilitacja. Niestety, rodziny Patryka nie stać na tak kosztowne zabiegi. Wyjściem z całej sytuacji jest np. zbiórka nakrętek, z których dochód przeznaczony jest na leczenie młodego mężczyzny. Zbiórka prowadzona jest na terenie naszego Zespołu Szkół w specjalnym kartonie ustawionym na pierwszym piętrze.
     Właśnie zakończyliśmy kolejny etap akcji POZYTYWNIE ZAKRĘCENI - NAKRĘTKI DLA PATRYKA. Zachęcamy dalej do przynoszenia ich i wrzucania do wspomnianego kartonu.

Taka forma pomocy nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Łukasz Kowalski kl. IVA TL