13 marca 2018r.

Zagraniczne praktyki hotelarzy

Zdobywamy nowe doświadczenia zawodowe

Zdobywamy nowe doświadczenia zawodowe na praktykach w berlińskich obiektach hotelarskich w ramach projektu „Hotelarze z Wodziczki europejski rynek pracy na Was czeka”.
Za nami już 2,5 tygodnia doświadczeń zawodowych. Dzięki uczestnictwie w projekcie w ramach programu PO WER możemy zdobywać doświadczenie na poszczególnych działach w hotelu. Większość z nas zapoznała się już z 3 działami hotelowymi – pracowaliśmy w dziale służby pięter przygotowując pokoje na przyjazd gości lub sprawdzając ich czystość. Poznaliśmy dział gastronomii hotelowej, przygotowując bufet śniadaniowy i obsługując gości podczas śniadań oraz recepcję hotelową, w której utrwalmy zasady obsługi gości podczas procedury check in i check out. W ubiegłym tygodniu obsługiwaliśmy turystów z całego świata, dzięki odbywającym się w Berlinie największym Targom Turystycznym ITB.
Zanim jednak rozpoczęliśmy nasze doświadczenia zawodowe, musieliśmy przejść szkolenie BHP w szczególności w zakresie obchodzenia się z artykułami spożywczymi. Wszyscy po szkoleniu otrzymali tzw. „rote Karte”, dzięki której otrzymaliśmy pozwolenie na pracę w obiektach hotelarskich. Ponadto wszystkie te umiejętności utrwalmy w obcym języku, dzięki temu poszerzamy swój zakres umiejętności językowych w poszczególnych działach. Doskonalimy słownictwo zawodowe i przełamujemy bariery językowe. Podróżując codziennie do pracy różnymi środkami lokomocji uczymy się jak dobrze zaplanować podróż oraz wybrać jak najbardziej odpowiednią drogę aby dotrzeć na odpowiednią godzinę na praktykę. Codzienna komunikacja sprawia że czujemy się coraz pewniej i jesteśmy już coraz bardziej samodzielni i nie obawiamy się, że zabłądzimy, ponieważ komunikacja tutaj w stolicy jest doskonale opisana.
Wszystkie te umiejętności, które zdobywamy zapisujemy w naszych dzienniczkach praktyk, które sprawdził nam p. dyrektor podczas wizyty monitorującej projekt w Berlinie. Na spotkaniu z p. dyrektorem mieliśmy okazję porozmawiać o naszych doświadczeniach zawodowych, które do tej pory udało nam się zdobyć. W czasie wolnym zwiedzamy stolicę o czym opowiemy w następnym artykule.