22 września 2018r.

Rajd jesienny szlakami Wielkopolskiego Parku Narodowego

W sobotę, o godz. 9.00, wyruszyliśmy wraz z nauczycielami na trasy Wielkopolskiego Parku Narodowego. Ostatni dzień lata początkowo był dosyć słoneczny po ulewnej nocy, rześki, a więc aura znowu nam sprzyjała. Później jednak rozpadało się, ale to oczywiście nie przerwało naszej wyprawy. W wesołych nastrojach - bo to przecież możliwość integracji, podziwiania cudów przyrody – wędrowaliśmy najpierw ulicami coraz ładniejszej Mosiny, później ścieżkami leśnymi. Był czas na wspólne rozmowy, nie zabrakło też przypomnienia postaci naszego patrona, profesora Adama Wodziczki, pomysłodawcy założenia parku.
     Tradycyjnie odbył się bieg na dystansie 400 metrów ulicą Spacerową do Osowej Góry. Uczestnicy ostro rywalizowali, zwyciężył Dawid Korcz z klasy Ia TL, a drugie miejsce zajął Witold Ciesielski z Ia BS1S. Na końcu spaceru czekał na nas kociołek z pachnącą grochówką i świeże bułki. Zadowoleni, w świetnych humorach i w promieniach słońca wróciliśmy do szkoły. Mamy nadzieję, że w następnym roku będzie równie miło i wesoło.