5 października 2018r.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

W Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Do tego konkursu przystąpiły szkoły ze Swarzędza, Rokietnicy, Puszczykowa, Bolechowa, Kórnika i z naszej szkoły. Nas reprezentowali uczniowie klasy 3a TL w składzie: Magdalena Górczak, Wojciech Samol, Jakub Antkowiak. Przewodniczącym konkursu jak i gospodarzem był starosta poznański - Jan Grabkowski. W jury zasiadł także znawca Powstania Wielkopolskiego, pan prof. Karwat.
Konkurs był przygotowany na wzór teleturnieju telewizyjnego gdzie uczestnicy odpowiadali poprzez tablety. Była tez oprawa dźwiękowa, wizualna przygotowana przez profesjonalna firmę. Konkurs składał się z 21 pytań o rożnej skali trudności. Naszej ekipie do połowy konkursu udawało się utrzymać na 2 miejscu, jednakże w końcówce rywalizacji spadliśmy z podium. Zadowoliliśmy się upominkami i dyplomami uczestnictwa oraz faktem poszerzonej wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego.