20 października 2018r.

20.10.1939 r. – PAMIĘTAMY

Przed nami, mieszkańcami Mosiny ważne wydarzenie, 20 października przypada 79. rocznica rozstrzelania 15 Obywateli Mosiny i okolicznych miejscowości. Z tego też powodu, aby uczcić Ich pamięć młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z Koordynatorkami postanowiła przygotować pomnik rozstrzelanych mieszkańców Mosiny na te uroczystości. Na cmentarzu parafialnym młodzież posprzątała zalegające liście, umyła pomnik oraz zapaliła światełko pamięci. Niech ten dzień dla każdego mieszkańca Mosiny ma miejsce szczególne. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.
Szkolnego Koła Wolontariatu