4 października 2018r.

Decoupage nie tylko dla utalentowanych
Zajęcia w internacie Zespołu Szkół

Uczestnicy turnusów kursowych uczestniczyli w kolejnych zajęciach z decoupage. W zajęciach zostały wykorzystane stare zużyte pudełka i skrzynki, które świetnie sprawdzają się w tej technice. Decoupage umożliwia nadanie indywidualnego charakteru każdemu najbardziej banalnemu przedmiotowi. To technika dostępna dla wszystkich, a poza tym stosunkowo tania. W dodatku nie trzeba mieć plastycznego wykształcenia, aby się tym zajmować, choć metoda ta jest używana także przez profesjonalnych artystów plastyków. Decoupage daje możliwość efektywnego stworzenia wymarzonych ozdób na bazie własnej wyobraźni. Dodatkowym atutem jest wykorzystanie wszelkich, pozornie bezwartościowych przedmiotów, często nawet takich, które mamy już zamiar wyrzucić. Dobór wszystkich składników zależy wyłącznie od inwencji twórcy, dzięki temu każdy przedmiot ma znamię rękodzieła.
Małgorzata Lossy