24 października 2018r.

Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim

W trakcie XLIV sesji Rady Powiatu w Poznaniu wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat poznański. Wśród grupy stypendystów i nagrodzonych byli także uczniowie naszego Zespołu Szkół.
Stypendium Rady Powiatu w Poznaniu otrzymali:
Maciej Michałowski (IVa TL), Dariusz Tomaszyk (IVa TL), Kamil Lala (IIa TL), Magdalena Górczak (IIIa TL). Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu przyznawane są uczniom, którzy w poprzednim roku nauki uzyskali średnią ocen minimum 5,0. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego w kwocie 250 zł netto miesięcznie.
Nagrody finansowe Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie naukowej, społecznej, kulturalnej lub innej w danym roku szkolnym otrzymało 3 uczniów, a wśród nich uczennica klasy IIIa ZSZ naszego Zespołu Szkół – Wiktoria Zalesińska za osiągniecia sportowe w trójboju siłowym, w szczególności za zdobycie drugiego miejsca w mistrzostwach Europy juniorek do lat 18, w kategorii +84 kg oraz pierwszego miejsca na mistrzostwach Polski juniorów.
Nagrody finansowe Starosty Poznańskiego za bardzo dobre wyniki w nauce dla uczniów branżowych szkół I stopnia oraz klas zasadniczych szkół zawodowych z naszej szkoły uzyskali:
Klaudia Hauke (IIIa ZSZ), Natalia Gryczka (IIIa ZSZ), Jakub Ratajczak (IIIa ZSZ), Oliwia Drzewiecka (II BS1S), Agnieszka Szlafka (IIIa ZSZ). Wszyscy za ostatni rok szkolny spełnili następujące kryteria: uzyskali średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych, średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0; uzyskali wzorową ocenę z zachowania i nie otrzymali oceny niedostatecznej z żadnego przedmiotu.
Wszystkim stypendystom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.