26 października 2018r.

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

"Książka to przyszłość"

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone było w czwarty poniedziałek października. Od kilku lat to świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
     W tym roku hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: „Książka to przyszłość”.
     Tradycyjnie, jak co roku, w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie odbył się konkurs na wykonanie plakatu promującego naszą bibliotekę szkolną, MCI i czytelnictwo. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy wykonali prace w jednej z obowiązujących kategorii:
- „Książki wybranego autora”,
- „Moje ulubione książki”,
- „Książki, które warto polecić”,
- „Książka, która zrobiła na mnie największe wrażenie”,
- „Nowości w mojej bibliotece szkolnej”,
- „Ulubione ekranizacje”,
- „Bookcrossing” .

Komisja konkursowa oceniła prace i przyznała I miejsce za pracę zespołową: Oliwii Drzewieckiej i Julii Drews z klasy II a BSIS. Drugie miejsce zdobyli zespołowo: Martyna Szafraniak, Zuzanna Goździewska, Dagmara Adamczyk, Dawid Oczujda, Daniel Kochanka, Marek Woś, Kacper Dobrowolski z klasy I a BSIS, III miejsce przyznano, także za pracę grupową: Wiktorii Zalesińskiej, Klaudii Hauke, Sylwii Jasiak, Piotrowi Sroczyńskiemu - uzasadniając swój wybór nowatorskim ujęciem tematu pracy i oryginalnym wykonaniem.

Protokół z posiedzenia komisji w konkursie "Książka to przyszłość".