5 listopada 2018r.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju – mamy srebro i brąz

Nasze drużyny unihokeja: dziewczęta i chłopcy uczestniczyły w ZS nr 1 w Swarzędzu w zawodach o mistrzostwo powiatu.
     Dziewczęta zdobyły brązowe medale i mimo słabego początku turnieju pokazały wolę walki, a jednocześnie postraszyły rywalki. W przyszłym roku może być już tylko lepiej. W pierwszym meczu nasze zawodniczki przegrały z ZS Kórnik 0 – 4. Widać było u naszych dziewcząt brak gry na dużej sali i ogrania, co wykorzystały już od początku rywalki strzelając szybko 3 bramki. Druga część meczu była już wyrównana. W drugim pojedynku przegraliśmy z gospodyniami ZS nr 1 ze Swarzędza 0 – 1, a wynik do końca meczu był sprawą otwartą. Ostatecznie mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta ze Swarzędza, które pokonały ZS Kórnik także 1 – 0.
     Chłopcy natomiast rozpoczęli zawody od zwycięskiego meczu z ZS Kórnik 5 – 1, a całe spotkanie mieli pod kontrolą, choć przeciwnik dwoił się i troił. W drugim meczu spotkaliśmy się z odwiecznymi rywalami ZS nr 1 ze Swarzędza. Przed meczem wiadomo było, że będzie to mecz walki, a nie fajerwerków (wygra tak naprawdę dyspozycja dnia). Chłopacy ze Swarzędza mieli bowiem jeszcze w głowie ubiegłoroczną porażkę z naszą drużyną. Mecz od początku nie ułożył się po naszej myśli. Po prostym błędzie w obronie straciliśmy pierwszą bramkę. Po chwili jednak wyrównaliśmy i wydawało się, że pójdziemy za ciosem. Nie wykorzystaliśmy dwóch kolejnych dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku, a to zemściło się kolejnym nieporozumieniem w naszej obronie i stratą drugiej bramki. Mecz do końca był otwarty, chłopacy walczyli, jednak dzisiaj „czegoś” zabrakło. Przegraliśmy 1 – 2. W kolejnym pojedynku Swarzędz pokonał Kórnik 3 – 0, choć nie przyszło im to tak łatwo – bramki zdobywali w samej końcówce meczu. Zdobyliśmy srebrny medal i jest niedosyt bo wiemy, że stać nas na więcej. Mamy nadzieję, że powalczymy w dalszym etapie zawodów.
W zawodach zagrali:
Dziewczęta: Cichowska Wiktoria, Natalia i Marta Gryczka, Oliwia Drzewiecka, Zuzanna Goździewska, Magdalena Górczak, Weronika Kaczmarek, Natalia Kiel, Aleksandra Klupczyńska, Katarzyna Pawlak.
Chłopcy: Szymon Michalak, Simon Budny, Wojciech Kimel, Mateusz Manulewicz, Mikołaj Gołąb, Michał Jacyna, Bartosz Bartkowiak, Jakub Ratajczak, Filip Przymusiński, Bartosz Ziółkowski.