6 listopada 2018r.

Techniki pracy w hotelarstwie

W ramach zajęć z technik pracy w hotelarstwie oraz organizacji pracy w hotelarstwie uczniowie klas IIIb TH oraz IVb TH sprawdzali swoje umiejętności hotelarskie w praktyce. Przygotowując się do zdania kwalifikacji T12/T.G13 uczniowie technikum, w zawodzie technik hotelarstwa, zgodnie z podstawą programową muszą przygotować jednostkę mieszkalną na przyjazd gości hotelowych. W związku z tym oprócz zasad stosowania i doboru odpowiednich środków czyszczących i sprzętu muszą znać procedury związane z przygotowaniem jednostki mieszkalnej.
      Doskonalili, w naszej pracowni hotelarskiej, techniki ścielenia łóżka metodą standardową. Jak sami stwierdzili nie jest to tak proste i lekkie zadanie. Poradzili sobie znakomicie, ponieważ już na praktykach w klasie II i III mieli ku temu wiele okazji. Mamy nadzieję, że takie zajęcia praktyczne pozwolą im na lepsze zapamiętanie danej procedury, która może być przedmiotem egzaminu w w/w kwalifikacji w zawodzie technik hotelarstwa.