8 listopada 2018r.

Nie zmarnujcie Niepodległości

"Nie zmarnujcie Niepodległości" - te słowa kazał wyryć na swoim sarkofagu w Rogalinie prezydent Edward Raczyński. Jeden z tego pokolenia, które 11 listopada 1918 roku witało Niepodległość i które musiało przeżyć gorycz jej utraty na pół wieku. Jeden z tych, co nie zwątpili, że warto poświęcić życie dla utrzymania ciągłości legalnych władz Rzeczypospolitej.
     Nasi Hotelarze w ramach kółka turystyczno- hotelarskiego byli na wycieczce w Muzeum w Rogalinie, gdzie oprócz zwiedzenia ekspozycji pałacu odbyli lekcję muzealną pod hasłem „Nie zmarnujcie niepodległości”. Podczas lekcji poznali historię życia hrabiego Edwarda Bernarda Raczyńskiego, który przez całe swoje życie działał dla dobra naszej ojczyzny i walczył jako dyplomata na obczyźnie o to by Polska była niepodległa.      Po lekcji uczniowie wzięli udział w debacie, w której dyskutowali o tym, kto może być patriotą i co to właściwie oznacza we spółczesnym świecie.
     Na koniec wizyty w muzeum spacerowaliśmy w promieniach jesiennego słońca wśród dębów rogalińskich.
     Następnie udaliśmy się do Skrzynek koło Kórnika aby zwiedzić *** Hotel Rodan. W hotelu przywitała nas Pani Kierownik Marketingu – Działu sprzedaży Marta Nowak, która oprowadziła nas po wszystkich działach w hotelu. Hotel posiada bazę krytych boisk sportowych do gry w tenisa i badmintona. Poza tym posiada bazę zabiegową SPA i siłownię. Cały obiekt posiada 23 pokoje w tym większość pokoi 2 osobowych oraz 3 apartamenty, które różnią się od siebie aranżacją wnętrz. Jeden z nich jest urządzony w stylu retro, drugi posiada małą salę konferencyjną do spotkań biznesowych, a trzeci, którego nie udało nam się zobaczyć jest cały różowy. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i posiadają nowoczesne wyposażenie. Pani kierownik działu Hauskeeping przypomniała o zasadach wyposażenia wózka hotelowego oraz sposobu używanych środków czystości oraz zakresu obowiązków pań pokojowych. Podczas zwiedzania obiektu nasi hotelarze mogli obejrzeć także część gastronomiczną i konferencyjną, którą pokazał nam Pan Kierownik tego działu zapoznając nas z usługami, które świadczone są dla gości w restauracji AURA i na salach bankietowych. Restauracja promuje zdrowe nawyki żywieniowe, dlatego posiłki przygotowane są na produktach najwyższej jakości, z uwzględnieniem różnych diet. Na koniec naszej wizyty w hotelu poznaliśmy serce hotelu czyli recepcję. Obiekt bardzo nam się spodobał i może niektórzy z naszych hotelarzy będą odbywać tutaj praktyki lub podejmą próbę pracy w przyszłości. Bardzo dziękujemy Pani Marcie Nowak za miłe przyjęcie poświęcony czas i zaangażowanie w przekazywaniu istotnej wiedzy hotelarskiej. Jeśli chcielibyście Państwo lub uczniowie zapoznać się z ofertą tego hotelu zachęcamy do odwiedzenia strony www.hotel-rodan.pl .

Wycieczka Hotelarska w ramach kółka turystyczno – hotelarskiego i z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości