11 grudnia 2018r.

Międzyszkolna Liga

Zostań mistrzem dobrych manier

W tym roku, kolejny już raz, zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych, do udziału w naszym konkursie: "Savoir-vivre. Zostań Mistrzem dobrych manier". Serdecznie powitaliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie (jedna drużyna trzyosobowa oraz osoby dopingujące), Szkoły Podstawowej w Pecnej (przyjechały trzy drużyny trzyosobowe).
      Celem konkursu jest: zainteresowanie uczniów dobrymi manierami na co dzień i od święta, popularyzacja postawy człowieka, umiejącego zachować się odpowiednio w różnych okolicznościach, wykorzystanie praktyczne wiedzy i umiejętności nabytych w ramach własnych zainteresowań, w domu, szkole, na przyjęciu itp., dotyczących zasad savoir-vivre, umożliwienie uczniom rywalizacji z rówieśnikami oraz zaprezentowanie uczestnikom konkursu naszej szkoły, Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie.
      Pani Marzena Adamczak, organizatorka projektu finansowanego z funduszy europejskich programu PO WER: "Hotelarze z Wodziczki-europejski rynek pracy na Was czeka", zapoznała nas z tym projektem oraz innymi, realizowanymi w naszej szkole. Kolejnym punktem programu było zapoznanie się z zasadami savoir-vivre, w formie prezentacji multimedialnej. W przyswojeniu tych reguł pomogły także przygotowane przez uczniów klasy I b TH plakaty, związane tematycznie ze zwyczajami savoir-vivre, panującymi w krajach Unii Europejskiej. Konkurs składał się z krótkiego quizu związanego z zasadami savoir-vivre, autoprezentacji, udziału w scenkach sytuacyjnych, w których uczniowie mogli wykazać się m.in. znajomością nakrywania do stołu, znajomością zasad komunikowania się z innymi osobami w różnych sytuacjach.
      Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie, uczniowie: Amelia Mania, Aleksandra Szłapka i Franciszek Niemczewski zdobyli tytuł Mistrza Dobrych Manier. Drugie miejsce, z tytułem Wicemistrza Dobrych Manier, zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pecnej, w składzie: Izabela Jankowska, Martyna Stachowiak, Oskar Haremza.
      Udział w konkursie uprzyjemniała nam degustacja pierników i ciast, przygotowanych przez uczniów naszej szkoły oraz zapach kawy i aromatycznej herbaty.
      Pani wicedyrektor Anna Sawińska oraz organizatorki konkursu wręczyły uczestnikom dyplomy i słodycze, a laureaci otrzymali także nagrody.
Marzena Adamczak i Małgorzata Kołodziej