7 grudnia 2018r.

Kolejny etap logistycznej rywalizacji za nami…

7 grudnia o godzinie 11 rozpoczął się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. To 75 minut zmagań z odpowiedziami na 25 pytań z zakresu wielu obszarów logistyki. Pytania testowe w tym etapie wyróżnia dużo wyższy stopień trudności, w porównaniu z etapem I-szym. W zawodach II stopnia, ważne jest, aby znaleźć, na każde pytanie, wszystkie poprawne odpowiedzi, dlatego z dużą precyzją uczestnicy musieli je analizować. W Okręgowym etapie Olimpiady wzięło udział dwóch uczniów technikum logistycznego z naszej szkoły. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu:
• magazynowania a w tym: kodów kreskowych, dokumentów magazynowych, układów technologicznych magazynów i magazynowych systemów informatycznych,
• planowania potrzeb dystrybucji,
• transportu i spedycji – tu ważna była znajomość konwencji, podstaw prawnych, koncepcji transportowych i zadań spedytora oraz wyposażenia stanowisk przeładunkowych,
• zarządzania łańcuchem dostaw,
• logistyki zwrotnej.
     Jak poradzili sobie z tak rozległą tematyką nasi logistycy? Na pewno bardzo dobrze, lecz czy zdobyli odpowiednią liczbę punktów, aby wziąć udział w III etapie? Na tę odpowiedź przyjdzie im czekać do 21 grudnia.
Beata Zakrzewska