17 grudnia 2018r.

UROCZYSTA WIGILIA

PRZYGOTOWANA PRZEZ HOTELARZY W RAMACH PRZEDMIOTU OBSŁUGA KONSUMENTA

Do tradycji naszej szkoły wpisała się uroczysta Wigilia, którą co roku przygotowują nasi hotelarze pod bacznym okiem swoich opiekunów. Uczniowie klasy II i III technikum hotelarskiego w ramach przedmiotu obsługa konsumenta uczą się wielu przydatnych rzeczy min. jak właściwie udekorować stoły na różne okazje, jaką zastawę stołową i sprzęt należy dobrać, jakie potrawy przygotować, a na koniec jaką metodę obsługi zastosować. W związku z tym, co roku klasa III technikum hotelarskiego przygotowania do wigilii rozpoczyna już w miesiącu listopadzie. Podczas zajęć obsługi konsumenta uczniowie przygotowują poszczególne potrawy wigilijne, pierwszą z potraw, którą uczniowie przygotowali były pierogi, kolejną pierniki i ciastka kruche z cukrem. W dzień wigilii uczniowie intensywnie pracują min. kroją sałatkę, smażą ryby i doprawiają barszcz tak aby tradycji stało się zadość i aby na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy Bożonarodzeniowe.
     Natomiast Klasa II hotelarska ma okazje zaprezentować przybyłym gościom jak wspaniale potrafi przygotować stoły, ułożyć serwetki oraz przygotować salę pięknie nakrywając stoły bankietowe, na których znajdą się min. przygotowane przez klasę III potrawy wigilijne.
     Tradycją naszych Wigilii jest łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólne śpiewanie kolęd, radosne rozmowy oraz zaznajomienie klas pierwszych hotelarskich z organizacją takiej wigilii, gdyż to oni właśnie w kolejnych latach będą mieli za zadanie podtrzymać tą tradycję.
     Dziękujemy przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas przy wigilijnym stole oraz za wsparcie finansowe naszego co rocznego przedsięwzięcia.
     Nasi hotelarze po raz kolejny spisali się wspaniale, przygotowując pyszne potrawy za co im serdecznie dziękujemy i życzymy dalsze owocnej nauki. Osobne podziękowania kierujemy dla Pani Małgorzaty Kołodziej i Pani Joanny Pajączek za przygotowane dodatkowe potrawy, poświęcony czas oraz okazaną pomoc podczas organizacji wigilii, a także uczniom klasy I technikum hotelarskiego, którzy pomagali w sprzątaniu i porządkowaniu kuchni i zaplecza czyli pracowni obsługi konsumenta. Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.
Klasa III i II b TH wraz z opiekunami
Marzeną Adamczak, Joanną Markuszewską-Orpel