20 grudnia 2018r.

BÓG SIĘ RODZI, MOC TRUCHLEJE.....

KOLĘDOWANIE W ŚWIERKOWYM ZAKĄTKU

Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu naszego Zespołu Szkół wraz z Panią Joanną Pajączek i s. Dorotą kolejny raz odwiedziła Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy "Świerkowy Zakątek" w Mosinie. Wszyscy na nas czekali, ponieważ pamiętali nasze wspólne spotkanie z zeszłego roku. Było to spotkanie świąteczne, podczas którego młodzież podarowała podopiecznym przygotowane własnoręcznie kartki z życzeniami na Boże Narodzenie. Śpiew kolęd stworzył bardzo miłą i podniosłą atmosferę. Kolędy tworzą naszą polską świąteczną tradycję i znamy je od dziecka. Dlatego wszyscy chętnie i radośnie śpiewali przy akompaniamencie gitary, harmonijki, bębna oraz grzechotek. Po wspólnym kolędowaniu młodzież rozmawiała z podopiecznymi, którzy bardzo chętnie podejmowali różne tematy. Czas jednak szybko minął i spotkanie dobiegło końca. Wszyscy zostaliśmy ubogaceni kolejnym wydarzeniem w naszym życiu. Słowa WESOŁYCH ŚWIĄT, były naszym pożegnaniem, a serdeczne i życzliwe uśmiechy mówiły: do zobaczenia następnym razem!
Szkolne Koło Wolontariatu