17 grudnia 2018r.

BÓG SIĘ RODZI, MOC TRUCHLEJE.....

KOLĘDOWANIE W ŚWIERKOWYM ZAKĄTKU

Jeden wieczór i dwa dni na które czeka się cały rok. Najbardziej rodzinny czas. A potem gorączka zakupów, przygotowań i masa świecidełek, które atakują nas ze sklepowych półek i witryn. Wystarczy wybrać, ubrać, przystroić, podać i czekać na pierwszą gwiazdkę. Ale czy naprawdę wszystko, co konieczne do przygotowania niepowtarzalnych świąt Bożego Narodzenia trzeba kupować?
     Przygotowania do świąt są bardzo ekscytujące, a także niestety czasochłonne, dlatego młodzież kursowa w internacie zaczęła przygotowania już od początku grudnia, szukając pomysłów i ciekawych rozwiązań. Jednym z nich było wykonanie choinki ekologicznej z tekturowych obręczy, które zostały pomalowane. Ta ciekawa i niepowtarzalna aranżacja choinki umieszczona została w stołówce z błyszczącymi światełkami i pudełkami imitującymi prezenty, by wprowadzić świąteczną atmosferę. Drugim etapem było wykonanie choinek i dzwonków techniką papierowej wikliny. Uczestnicy zajęć wykazali się dużą kreatywnością w ozdabianiu. Wykonane własnoręcznie prace ozdobią świąteczne stoły, bądź będą prezentem dla innych.