20 grudnia 2018r.

Uczniowie pamiętają o Powstaniu Wielkopolskim

Uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki pamiętają o 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przypominają im o tym od wielu tygodni okolicznościowe flagi nad wejściem głównym do budynku szkoły. Inicjatywa uporządkowania pamiątkowej płyty i kamienia na cmentarzu mosińskim powstała już w październiku ale czas, kiedy to zrealizowano przypadł na 20 grudnia, przed rozpoczęciem ferii świątecznych.
      Uczniowie klasy II technikum hotelarskiego udali się na cmentarz aby dać świadectwo pamięci o zbrojnym czynie Wielkopolan z 27 grudnia 1918 roku. Oczyścili otoczenie pamiątkowego głazu z napisem poświęconym powstańcom, położyli okolicznościową wiązankę i zapalili znicze. W chwili zadumy nad czasami powstańczego czynu, wspominaliśmy naszych dziadków, pradziadków i innych krewnych, którzy wtedy żyli. Niektórzy z nas pewnie pomyśleli, że powinni sprawdzić, czy ich przodkowie brali udział w tym wydarzeniu. Trzeba budować naszą osobistą pamięć historyczną, a wspomnienia i okazje takie jak Rocznica Powstania Wielkopolskiego są do tego dobrą okazją. Cześć i chwała bohaterom tamtych dni!