18 grudnia 2018r.

Unihokeiści ZS Mosina IV drużyną województwa

Nasza szkolna reprezentacja unihokeistów ZS Mosina została IV drużyną Województwa Wielkopolskiego. Zawody zostały rozegrane w Gorzycach Wielkich koło Ostrowa Wielkopolskiego. Warto wspomnieć, iż nasza drużyna broniła w tym roku tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem.
      W zawodach finałowych wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsze dwa mecze zagraliśmy z ZST Ostrów Wlkp. , z którym wygraliśmy 3 : 1 oraz ZSP nr 1 Gniezno, gdzie też przeciwnikowi nie daliśmy szans pokonując ich 4 : 0. Mecze te pokazały siłę naszej drużyny, ponieważ rywale na krok nie odpuszczali, jednak w decydujących akcjach to my byliśmy lepsi. Z dwoma zwycięstwami w grupie zajęliśmy pierwsze miejsce i z nadzieją oczekiwaliśmy półfinałów. W nim po wielu zamieszaniach (Przeciwnik nie chciał wejść na boisko mimo upomnień organizatorów. Mecz miał odbyć się jako półfinał nr 1, ostatecznie był meczem nr 2) spotkaliśmy się z drugą szkołą z Gniezna ZSP nr 2. Całe zamieszanie wprowadziło w zawody pewien chaos, jednak początek meczu należał do nas, gdzie szybko objęliśmy prowadzenie 1 : 0. Niestety sędziowie pozwolili na dość ostrą grę przeciwnika, co wyprowadziło naszych chłopaków z rytmu. Straciliśmy bramkę na 1 : 1, a następnie dostaliśmy podwójną karę 2 min (pytanie czy słusznie?) i graliśmy 3 na 5. W tym czasie rywale zdobyli kolejne dwie bramki i po brzydkim meczu niestety przegraliśmy 1 : 3. Po spotkaniu trudno było chłopakom zrozumieć jak mogliśmy to przegrać , ponieważ w głowach każdy wiedział, że wcale słabszą drużyną nie byliśmy. Po prostu za wiele rzeczy zadziało się naraz (zamieszanie, ostra gra przeciwnika, kary 2 min. i problematyczne sędziowanie). Szybko jednak musieliśmy zapomnieć o porażce, ponieważ czekał nas jeszcze jeden mecz – walka o brązowy medal. Zagraliśmy ponownie z grupowym rywalem ZST Ostrów Wlkp. W trakcie spotkania widać było u chłopaków, że przegrany półfinał zrobił swoje (nasi uczniowie na ten turniej mieli jeden cel – wygrać zawody!). Mimo to podjęliśmy walkę i wydawało się, że trzecie miejsce już mamy, prowadziliśmy 2 : 1, niestety na 5 sek. przed końcem meczu przeciwnik wyrównał po pięknym strzale na 2 : 2. Zagraliśmy dogrywkę i sytuacja się powtórzyła. Mieliśmy tuż przed końcem spotkania piłkę meczową, jednak nie wykorzystaliśmy szansy, a przeciwnik wyszedł z kontrą i zdobył bramkę na 3 : 2.
      Po zawodach pozostał wielki niedosyt, tym bardziej, że mistrzostwo było dzisiaj w zasięgu ręki. Wyjechaliśmy z turnieju chyba jako największy przegrany. Tytuł mistrzowski zdobyła szkoła z Gniezna nr 2, v-ce mistrzostwo przypadło ZSR CKP Kaczki Średnie – rywal naszej drużyny w poprzednich finałach (IV miejsce) i brązowy medal (największa niespodzianka) ZST Ostrów Wlkp.
      Gratulujemy chłopakom –to czwarta drużyna w województwie i już czwarty finał z rzędu. Życzymy powodzenia w kolejnym roku!
      W zawodach zagrali: Szymon Michalak, Simon Budny, Mikołaj Gołąb, Jakub Ratajczak, Mateusz Manulewicz, Bartosz Bartkowiak, Filip Przymusiński, Bartek Ziółkowski, Wojciech Kimel, Michał Jacyna, Jakub Prokop.