8 stycznia 2019r.

Karnawałowe szaleństwo - Międzyszkolna Liga

Karnawał w naszej szkole rozpoczęty! Dzisiaj odbył się konkurs fryzjersko – kosmetyczny „Karnawałowe szaleństwo” dla uczniów szkół podstawowych. Gościliśmy młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pecnej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie oraz z Zespołu Szkół Gminy Kościan - Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach. Udział wzięło 7 dwuosobowych zespołów (fryzjerka i modelka). Celem konkursu było zapoznanie uczestników z możliwościami wykonania fantazyjnych fryzur i makijażu, rozwijanie zainteresowań fryzjerskich oraz zaprezentowanie młodszym kolegom umiejętności stylizacji naszych uczniów.
      Komisja konkursowa oceniała stopień trudności przygotowanej fryzury i makijażu, poprawność wykonania a także ogólny wyraz artystyczny.
      Przepięknie wykonane fryzury, fantazja karnawałowego makijażu oraz wyrównany poziom prac uczestników sprawiły jurorom sporo trudności.
Wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach, w składzie: Joanna Kmieciak (fryzjerka) i Dominika Michalak (modelka). Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie: Martyna Skuła (fryzjerka) oraz Gabrysia Skuła (modelka). Zespół złożony z Michaliny Tężyckiej (fryzjerka) i Marty Michalak (modelka) ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Puszczykowa zajął zaszczytne trzecie miejsce.
Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zmaganiach organizowanych w naszej szkole w cyklu konkursów Międzyszkolnej Ligi.