4 lutego 2019r.

Pozytywnie zakręceni w internacie dla Patryka

Bezwartościowe, a jednak cenne – akcja charytatywna młodzieży internackiej.

Zbieranie nakrętek skłoniło nas do zaaranżowania się w inicjatywę społeczną, która uczy nie tylko tego, że śmieci warto segregować, ale i oswaja z myślą, że należy nieść pomoc innym. Akcja zbierania nakrętek pozwala uzbierać pieniądze na cele charytatywne. Za kilogram nakrętek fundacje uzyskują w skupach około złotówki. Niby niewiele, ale przecież zbiórki są akcjami zakrojonymi na szeroką skalę. Za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt nakrętek stowarzyszenia nie kupią wózka inwalidzkiego. Jednak, gdy te kilkanaście lub kilkadziesiąt zakrętek wrzuci do pojemników tysiące ludzi pieniądze wystarczą na sfinansowanie takiego zakupu. Niepozorne nakrętki, bezwartościowe z pozoru śmieci, przemieniają się w coś, co może uratować życie, czy ułatwić powrót do zdrowia. W coś naprawdę cennego. Samo zbieranie nakrętek jest korzystne jeszcze z kilku innych powodów. Nie można tutaj pominąć względów ekologicznych. W końcu zamiast trafić na wysypiska przerabiane są na surowiec wtórny. Warto także zwrócić uwagę na to, że to właśnie dzięki tej akcji naprawdę dużo osób nie wyrzuca do pojemnika ze śmieciami zakręconych butelek. Butelki bez nakrętek zaś nie tylko zajmują mniej miejsca, ale i mogą zostać bez problemu sprasowane w sortowniach.