12 marca 2019r.

Teatr wychowuje

Zaprosiliśmy do szkoły Teatr „Inspiracja” z Krakowa. Jest to grupa teatralna, która daje wiele przedstawień w różnych ośrodkach na terenie kraju. Ich przedstawienia zawsze mają charakter profilaktyczny.
      Oglądaliśmy spektakl pod tytułem „Pętla zdarzeń”. Opowiadał o możliwych skutkach agresji rówieśniczej. Opowiadać szczegółów sztuki nie chcę. Chcę natomiast, żeby wszyscy uczniowie, a nie tylko niektórzy, zaczęli rozumieć główne przesłanie profilaktyki agresji. W tym przypadku nie ma donosicielstwa! Każdy ma wybór, która strona mocy go interesuje.
Pozdrawiam wszystkich, którzy rozumieli, albo zrozumieli.
Krzysztof Widera – szkolny pedagog