2 kwietnia 2019r.

PAMIĘTAMY! - 2 kwietnia 2005 r. godzina 21.37

Mija czternasta rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Było to bardzo smutne wydarzenie dla całego świata. Papież w ostatnich chwilach swojego życia zwrócił się do młodzieży słowami, które obiegły cały świat: SZUKAŁEM WAS, A TERAZ WY PRZYSZLIŚCIE DO MNIE. Te słowa były wyrazem wielkiej miłości papieża do młodzieży i troski o każdego młodego człowieka. Można powiedzieć, że cały pontyfikat Jana Pawła II był poszukiwaniem młodzieży czego wyrazem są m.in. Światowe Dni Młodzieży. Była mu ona bardzo bliska, dlatego...….. nie możemy o Nim zapomnieć.
      Współczesna młodzież już nie zna papieża Jana Pawła II, dlatego w naszej szkole podczas lekcji chcemy przybliżyć Jego postać: życiorys, pontyfikat oraz słowa, którymi prowadził i umacniał cały świat; słowa, którymi budził wiarę oraz zapalał światło nadziei w wielu młodych sercach. Jego słowa mogą również dzisiaj podnosić na duchu i być drogowskazem na życiowych drogach. Dlatego chcemy poznawać nauczanie Jana Pawła II i napełniać się Jego bogactwem. Zwieńczeniem poznanej wiedzy będzie papieski konkurs.
      Dziękujemy Dariuszowi Tomaszykowi oraz Maciejowi Michałowskiemu z klasy 4TL za zrobienie gazetki upamiętniającej rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II oraz p. Joannie Pajączek za pomoc i udostępnienie filmu.
      Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje w życiu jakieś swoje "Westerplatte".
Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić.
Jakiś obowiązek czy powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować.

Westerplatte 12.06.1987
Katecheci