9 maja 2019r.

LOGISTYKA – nie taka trudna, jak się wydaje…

Wysokie wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kolejnej sesji egzaminacyjnej uzyskali nasi logistycy!
      Wystarczy przypomnieć, że w sesji letniej 2018 roku uczniowie technikum logistycznego uzyskali wynik zdawalności egzaminu w kwalifikacji A.30. w części praktycznej na poziomie 93, 75% podczas gdy wynik wszystkich zdających w Okręgu wyniósł 73,8. Część pisemną zdali wszyscy.
      Kolejny powód do dumy przyniosła nam sesja zimowa 2019 roku. Część pisemną egzaminu w kwalifikacji A.32. zdało 100% uczniów, którzy do tego egzaminu przystąpili. W części praktycznej, w której należy uzyskać aż 75% punktów, aby ją zdać, tylko jednemu z uczniów zabrakło zaledwie 2% do tego minimum. Jednak, nie sposób nie zauważyć jakie wyniki uczniowie klasy czwartej osiągnęli indywidualnie: średnia punktów z części pisemnej to 81% przy wymaganych 50% oraz z części praktycznej – 92% punktów na minimum 75% punktów zapewniających zdanie egzaminu. Najwyższy wynik w części pisemnej to 90% a w części praktycznej 98%.
      Uzyskany przez naszych logistyków wynik zdawalności, po raz kolejny był wyższy od wyniku uzyskanego przez wszystkich uczniów z Okręgu (woj. lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie) – 85,71% ZS im. A. Wodziczki w Mosinie, 84,3% – Okręg.
      Gratulujemy naszym uczniom, tym bardziej, że poza jednym z nich, wszyscy pozostali posiadają już świadectwa we wszystkich wymaganych kwalifikacjach. Teraz po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły średniej kolejni dyplomowani technicy logistycy pojawią się na, wciąż chłonnym, rynku pracy.
Beata Zakrzewska