12 września 2019r.

Nowa pracownia fryzjerska

W tym roku szkolnym w naszej szkole nowe wyposażenie otrzyma kilka pracowni. Pierwszą z nich jest pracownia fryzjerska, w której zainstalowano nowe: myjki, konsolety, fotele fryzjerskie, infrazon, suszarkę na wysięgniku, nawilżacz na wysięgniku oraz kilka drobniejszych urządzeń. Największe zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów: infrazon i nawilżacz z ozonem, ponieważ wielu z nich ma okazję pierwszy raz uczyć się na tych urządzeniach.
Infrazon fryzjerski to urządzenie wielofunkcyjne, które ma bardzo charakterystyczny wygląd. Główny element infrazonu stanowi bowiem swego rodzaju hełm, który otacza głowę osoby poddającej się wybranemu zabiegowi czy kuracji w salonie fryzjerskim. Zastosowanie infrazonu jest bardzo szerokie, dzięki czemu jest on niezwykle pomocny podczas przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów i kuracji na włosach klientów. Dzięki infrazonowi fryzjerskiemu możliwe jest wykonanie trwałej ondulacji oraz trwałego prostowania włosów. Oprócz tego, ułatwia on także skuteczną koloryzację i dekoloryzację, ale często wykorzystywany jest również do suszenia. Funkcje, w które został zaopatrzony infrazon fryzjerski pozwalają też na wykorzystanie go w specjalnie dobranych do potrzeb klientów kuracjach. Urządzenie to doskonale sprawdza się w związku z tym w kuracjach przeciw łysieniu czy wypadaniu włosów. Oprócz tego, pomaga nam również poradzić sobie z łupieżem, zbyt intensywnym przetłuszczaniu się włosów czy problemami z ich rozczesaniem.
Nawilżacz do włosów z ozonem – sauna ozonowa daje nam możliwość nabycia w krótkim czasie pięknych włosów oraz zdrowej skóry głowy, przez głębokie nawilżanie wprowadzając wilgoć w postaci wodnej z ozonem, dzięki czemu przekazują i rozdzielają ciepło w sposób optymalny. Częste zabiegi chemiczne oraz zmiany atmosferyczne, takie jak zimno, wiatr czy słońce to są takie czynniki, które wpływają niekorzystnie na włos , niszczą, palą i wysuszają. Sauna jest idealnym zabiegiem głęboko nawilżającym bardzo efektownie działająca przy każdego rodzaju włosów. Znakomicie działa na włosach suchych, porowatych, zniszczonych. Efektu takiego nie da się nabyć przy stosowaniu domowych odżywek czy nawet głębokich masek.