27 września 2019r.

Turnieje tenisa stołowego i bilarda w internacie

Podczas turnusu wrześniowego odbyły się w internacie turnieje tenisa stołowego i bilarda. W zawodach brały udział 44 osoby (w każdym po 22 uczestników).
       Turnieje były organizowane i prowadzone ze strony młodzieży przez Wojciecha Kortusa (tenis stołowy) i Jakuba Górnego ( bilard). Stronę wychowawców reprezentowali Lech Lisiecki i Jacek Bąkowski.
      W każdym z turniejów wyłoniono po trzech zwycięzców.
Bilard:
I miejsce: Bartosz Dominiak
II miejsce: Jakub Górny
III miejsce: Jarosław Jaroszczak

Tenis stołowy:
I miejsce Dawid Kominiarczyk
II miejsce Daniel Lemański
III miejsce Wojciech Kortus

Turnieje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży i budziły duże emocje. Zwycięzcy zostali wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami.
W czasie trwania kursu odbyły się także zajęcia przygotowane i poprowadzone przez Jacka Bąkowskiego nt. "Wspaniały świat minerałów i kryształów".
Spotkanie składało się z części teoretycznej, podczas której wychowawca omówił pochodzenie, sposób powstawania i podstawowe wiadomości na temat składu chemicznego kryształów oraz z części praktycznej, która dała szansę zapoznania się wychowankom z prywatną kolekcją minerałów wychowawcy.
Młodzież była niezwykle zainteresowana szczególnie pokazem kryształów. Ich naturalne piękno zachwyciło wielu z nich.