15 listopada 2019r.

„Szacun dla zawodowców”.

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły reprezentowali wybrane zawody na targach w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców". Celem kampanii jest promocja kształcenia zawodowego, a w szczególności poszerzanie wiedzy o konkretnych zawodach. Akcja jest organizowana od 2015 roku. Najpierw skierowana była do gimnazjalistów, a od 2017 r. także do uczniów szkół podstawowych. Organizatorem kampanii jest Miasto Poznań i Powiat Poznański. W ramach targów "Arena Zawodów" nie są promowane szkoły, ale właśnie konkretne zawody. Idea jest taka, by uczeń zastanowił się, kim chce zostać w przyszłości i jaki chce wybrać zawód, a dopiero później nad tym, która szkoła oferuje mu najlepsze kształcenie. Nasza szkoła godnie reprezentowała zawody: technik logistyk, technik hotelarz oraz cukiernik. Uczniowie technikum logistycznego wyjaśniali młodszym kolegom zastosowanie kodów QR w logistyce, uczyli ich skanowania zadając przy tym inteligentne, na pozór śmieszne, choć wcale nie łatwe pytania. Hotelarze z dumą i entuzjazmem opowiadali o swoim zawodzie prezentując wypełnianie karty pobytu w hotelu, a cukiernicy serwowali przepyszne, kolorowe babeczki. Było miło, wesoło i apetycznie. Nasi uczniowie swoją pozytywną energią, zaangażowaniem i pasją do zawodu przyciągali tłumy młodszych kolegów, którzy z wielkim zainteresowaniem ich słuchali. Możemy być z nich dumni ;). Opiekunami uczniów były Pani Blanka Świtaj-Łukasik, Pani Agnieszka Konieczna oraz Pani Marianna Wojciechowska.