22 listopada 2019r.

Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie

Uczniowie technikum o profilu logistycznym mieli okazję pojechać na wycieczkę do fabryki BMW, która znajduje się w Berlinie. Na początku w formie prezentacji poznaliśmy historię produkcji motocykli, a także usłyszeliśmy, że w tym roku w miesiącu wrześniu wyjechał 3-milionowy motor. Uczniowie zagłębili także tajniki metody Kaizen, która była bardzo widoczna podczas zwiedzania fabryki. Z ciekawostek, które przekazał nam przewodnik dowiedzieliśmy się, że błędy podczas produkcji wynoszą praktycznie 0% a to tylko i wyłącznie przez zaawansowany system ciągłego doskonalenia. Miejsce to będziemy bardzo miło wspominać dzięki wiedzy jaką mogliśmy "pochłonąć".
      Chcieliśmy także zaznaczyć, że fabryka BMW, którą zwiedziliśmy w Berlinie jest jedyną na świecie fabryką motorów tej firmy.
Później zwiedzaliśmy Berlin.