18 grudnia 2019r.

Uroczysta Wigilia

przygotowana przez naszych hotelarzy

Do tradycji naszej szkoły wpisała się uroczysta Wigilia, którą co roku przygotowują nasi hotelarze pod bacznym okiem swoich opiekunów. W związku z tym, klasa III technikum hotelarskiego przygotowania do Wigilii rozpoczyna już w miesiącu listopadzie. Podczas zajęć obsługi konsumenta uczniowie przygotowują poszczególne potrawy wigilijne. Pierwszą z potraw, którą uczniowie przygotowali były pierogi, kolejną pierniki i paluchy drożdżowe. W dzień wigilii uczniowie intensywnie pracowali przygotowując sałatkę i doprawiając barszcz, tak aby tradycji stało się zadość i aby na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe. W tym roku na stołach królowały również pyszne makowce.
      Tradycją naszych Wigilii jest łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólne śpiewanie kolęd oraz radosne rozmowy.
      Dziękujemy przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas przy wigilijnym stole. Nasi hotelarze po raz kolejny spisali się wspaniale, przygotowując pyszne potrawy za co im serdecznie dziękujemy i życzymy dalszej owocnej nauki.
      W imieniu przybyłych gości i uczniów, składam serdeczne podziękowania Pani Joannie Pajączek oraz klasie III technikum hotelarskiego za przygotowanie cudnie wyglądającego i wybornie smakującego spotkania.
      Wszystkim uczniom, którzy pomagali w sprzątaniu i porządkowaniu kuchni i zaplecza, czyli pracowni obsługi konsumenta serdecznie dziękujemy!

Joanna Markuszewska-Orpel