20 grudnia 2019r.

Szkolne Jasełka

“Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”

Taki dzień miał miejsce również w Zespole Szkół w Mosinie ostatniego grudniowego dnia nauki. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to czas niezwykły zarówno w domu, jak i w szkole. Nauczyciele i uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie mieli chwilę czasu do refleksji nad własnym życiem i prawdziwym znaczeniem Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą naszych młodych aktorów z technikum hotelarskiego i logistycznego, przygotowanych Jasełek przez p. Blankę Świtaj-Łukasik, które kilka dni wcześniej zostały uhonorowane I miejscem podczas Gminnego Przeglądu w MOK w kategorii szkół średnich. Uroku przedstawieniu dodały zaśpiewane razem kolędy i piosenki świąteczne. Niespodzianką okazał się mini koncert kolęd zagranych na flażoletach przez uczniów klasy I technikum hotelarskiego. Wszyscy spisali się na medal, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Nie zabrakło uśmiechów, dobrej energii i życzeń świątecznych. Do siego Roku !