19 grudnia 2019r.

Znicz dla Powstańca

Za kilka dni przypadnie 101. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji, uczniowie klasy 3 technikum Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, w dowód pamięci, zwycięskiego czynu powstańców ustawili blisko 113 zniczy, które zapłonęły na cmentarzu parafialnym w Mosinie. Nowe znicze były zbierane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. Zostały również przekazane znicze do wykorzystania ze zniczodzielni, za które dziękujemy wolontariuszom Jadłodzielni Mosinia. Niech pamięć zwycięskiego zrywu mieszkańców Wielkopolski nie zginie, a będzie pielęgnowana.
      Pamiętajmy o bohaterach Powstania Wielkopolskiego, szczególnie o tych, którzy żyli obok nas, na naszej wspólnej Ziemi Mosińskiej!