22 stycznia 2020r.

Logistyczne ABC…

Każdy logistyk, który kształci się w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, musi być specjalistą w kilku tematach z zakresu gospodarki magazynowej. Należą do nich prognozowanie popytu, ustalanie metod dostaw do magazynu, zarządzanie ruchem towarów w magazynie, sporządzanie analiz magazynowych itd… Jedną z najważniejszych analiz, którą logistyka wykorzystuje do planowania, jest analiza ABC. Właśnie ona była przedmiotem ćwiczeń na ostatnich zajęciach z organizowana pracy magazynu. Uczniowie klasy pierwszej nabywali na nich umiejętności usprawniania pracy logistyka poprzez wykorzystanie, powszechnie dostępnego narzędzia jakim jest arkusz kalkulacyjny. Od tej pory nasi logistycy już wiedzą, że bez znajomości tego narzędzia nie obejdą się w pracy.
Beata Zakrzewska