24 stycznia 2020r.

Stojaki czy wieszaki? - logistyczne rozważania 1B TL

Jak przechowywać odzież, obuwie, warzywa i owoce? Jakie urządzenia do składowania przyporządkować materiałom budowlanym ? Na takie i inne pytania musieli odpowiedzieć podczas zajęć uczniowie technikum logistycznego z IB . Na początku lekcji krótkie powtórzenie i łamigłówka z urządzeń do składowania takich, jak np: regały, stojaki, wieszaki, podkłady, zasieki, palety itd. Potem już tylko burza mózgów i dopasowanie wyposażenia magazynu do wybranych grup towarowych. Liczyła się szybkość działania, kreatywność, pomysłowość i oczywiście wiedza logistyczna. Ale opłacało się. Aktywna praca na lekcji zaowocowała poprawnie wypełnionymi tabelami w zeszytach uczniów i pozytywnymi ocenami z przedmiotu zabezpieczanie majątku. Nie da się ukryć, że taka wiedza jest niezbędna przy obsłudze magazynów. Nasi uczniowie dali radę.
Blanka Świtaj-Łukasik