11 lutego 2020r.

Prognoza – to nie tylko przewidywanie pogody.

Nasi logistycy, na zajęciach z organizacji pracy magazynu brali udział w symulacji, która miała na celu prognozowanie wielkości zapasów przez 52 tygodnie. Zapasy należało utrzymywać na optymalnym poziomie nie dopuszczając do braku zapasu, który generuje straty w postaci utraconych korzyści. Jednak utrzymywanie zbyt wysokich zapasów również nie było korzystne ponieważ generowało wyższe koszty ich utrzymania. Jak znaleźć złoty środek w takiej sytuacji? Każdy z uczestników analizował problem na swój sposób. Który z tych sposobów był najbliższy ideałowi? Tego dowiedzieliśmy się z analizy poniesionych kosztów utrzymania i uzupełniania zapasów. Zapewne to doświadczenie pozwoli przyszłym logistykom na bardziej świadome i trafne prognozowanie popytu.
      Wiele emocji, rozważań, dyskusji… To najlepszy sposób na zdobycie doświadczenia poprzez dobrą zabawę.

Beata Zakrzewska