12 lutego 2020r

.

Już w Rimini

Zakończył się drugi dzień pobytu w Rimini. Dzisiaj wspólnie z naszą opiekunką Viki zwiedzaliśmy miasto. Poznaliśmy jego historię najważniejsze atrakcje turystyczne. Wśród nich triumfalny Łuk Augusta z czasów rzymskich, stanowiący granicę drogi via Flaminia. Konstrukcja powstała z rozkazu Oktawiana Augusta w I wieku p.n.e. Pełnił niegdyś rolę bramy miejskiej, jako część murów obronnych miasta. Na półkolumnach znajdują się korynckie kapitele, medaliony z wizerunkami bogów; Posejdona i Romy. Do dnia dzisiejszego nie zachował się posąg Oktawiana Augusta, zwieńczający obiekt. Duże wrażenie wywarła na nas Świątynia Malatestów z XIII wieku wzniesiona przez ówczesnego księcia Rimini. Spacer zakończyliśmy na Placu Trzech Męczenników. Dowiedzieliśmy się, że z miastem związani byli Leonardo da Vinci i Federico Fellini, który urodził się w Rimini. Prawdą jest, że zachwyciły nas nie tylko zabytki, ale również urokliwe uliczki i kolorowe witryny sklepów.
      Następnie przeszliśmy do biura Sistema Turismo, gdzie spotkaliśmy się pracownikami. Opiekunka omówiła zasady udziału w projekcie, pobytu w hotelu i odbywania praktyk zawodowych. Viki udzieliła cennych wskazówek, jak poruszać się po mieście i korzystać z jego uroków.
      Po obiedzie pracownicy biura zaprowadzili nas do hoteli i firm logistycznych, w których od jutra rozpoczniemy praktyki zawodowe. Poznaliśmy opiekunów praktyk i zapoznaliśmy się z harmonogramem pracy na najbliższe dni.