4 września 2020r.

Młodzieżowa Rada Internatu

Nowy rok szkolny rozpoczęty, również w Internacie. Pierwszy turnus CKZ mieszka już od 01.09.2020r. Wczoraj odbyły się wybory Młodzieżowej Rady Internatu. Jest to kolegium współpracujące z kierownictwem i wychowawcami – połączenie starszych z młodszymi; reprezentuje potrzeby i pomysły wychowanków internatu. Rada wybierana jest na każdym turnusie spośród wszystkich wychowanków, a ja mam zaszczyt być jej opiekunem, a może trochę i moderatorem.
     Przewodniczącą MRI, w wyniku wyborów, została wasza koleżanka Estera Borowczak, która kształci się w zawodzie kucharza (doświadczenie mówi, że z policjantami, lekarzami i… kucharzami trzeba trzymać sztamę – ciekawe dlaczego ;-) ?). Jej zastępcą został Kuba Danielewicz (lakiernik). Kuba drugi rok z rzędu piastuje to zaszczytne stanowisko. Drugim zastępcą/sekretarzem została Martyna Nowicka (sprzedawca).
     Nowa Rada ma już pomysł zorganizowania wystawy fotograficznej, Martyny Nowickiej i Kacpra Bielawskiego.
Zapraszamy na wystawę już teraz, a jej otwarciu poinformujemy osobnym postem.
Pozdrawiamy, Krzysztof Widera – opiekun MRI

Młodzieżowa Rada Internatu