9 września 2020r.

Wypalanie w drewnie

Pirografia to jedno z ulubionych zajęć młodzieży w internacie, traktują jako aktywny sposób na użyteczne spędzenie wolnego czasu. Gorąca rękojeść wypalanki oraz cierpliwość jaką musi wykazać się „artysta”, często są przeszkodą dla młodych adeptów tej sztuki. Mimo to można odpocząć, jednocześnie tworząc coś pięknego. Jest to proces rozwijania się i postępów w dążeniu do wykonania doskonałej pracy, a z czasem może przerodzić się w hobby. Pirografia to technika pracy w drewnie. Najpierw wybrany motyw należy odkalkować, później powielić sprzętem pirograficznym.

Zajęcia prowadziła Małgorzata Lossy