16 września 2020r.

Zajęcia w internacie - covid

     W ramach dodatkowych zajęć dla młodzieży z internatu ZS w Mosinie odbyło się spotkanie pt. "COVID - fakty". Do przeprowadzenia warsztatów o takiej tematyce wychowawcę, p. J. Bąkowskiego, skłoniły liczne rozmowy z młodzieżą nt. pandemii oraz propozycja wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Internatu Jakuba Danielewicza, dotycząca uporządkowania faktów i odniesienia się do różnych wizji obecnej sytuacji zarówno w naszym kraju jak i na świecie.
Młodzież była bardzo zainteresowana tą tematyką, o czym świadczy liczny udział w zajęciach.
Spotkanie rozpoczęło się od panelu dyskusyjnego, podczas którego każdy z wychowanków mógł podzielić się swoją wiedzą, obawami oraz przewidywaniami związanymi z obecną sytuacją wywołaną pandemią, jej medialnym wizerunkiem. W drugiej części zajęć wychowawca przytoczył fakty naukowe związane z realnym zagrożeniem, poziomem zakażalności i śmiertelnością. Warto stwierdzić, że młodzież praktycznie w całości zgadzała się z tezami naukowców światowej klasy (w tym profesorów wirusologii, statystyki czy epidemiologii), w dodatku swoje zdanie popierali trzeźwym osądem sytuacji. Potwierdziło się, że zdrowy rozsądek jest zawsze lepszy niż spirala strachu często nakręcana przez media. Nie sposób było zaprzeczyć wrażeniu, że żyjemy jakby w rzeczywistości opisywanej przez Georga Orwella w słynnym "Roku 1984" a także, że uczestniczymy w czymś na kształt słuchowiska Orsona Wellesa "Wojna światów". Budujące jest jednak, że nasza młodzież zdaje sobie z tego sprawę i w dużym stopniu jest odporna na manipulacje.
Spotkanie dokumentowała fotograficznie zastępca przewodniczącej MRI Martyna Nowicka, której piękne przyrodnicze i pejzażowe zdjęcia można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w naszym internacie.

Zajęcia w internacie Zajęcia w internacie Zajęcia w internacie Zajęcia w internacieMosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja