16 października 2020r.

Dobro dane innym wraca

Nieodłącznym elementem naszej egzystencji jest cierpienie. Może ono przybierać wiele form, może być psychiczne, może być fizyczne. Obojętnie jakie, ale zawsze dotkliwe, przerażające i niechciane. Żyjemy w epoce poszukiwania szczęścia. Naszą świadomość kreują media, w których ludzie są piękni, wiecznie młodzi, bogaci i zdrowi. I tacy chcemy być. Jednak nie jest to możliwe. Co jakiś czas dotyka nas nieszczęście, choroba, rozwód rodziców, a nawet śmierć kogoś bliskiego. Świat się wali, a my szukamy pomocy u drugiego człowieka. Czasem cierpienie jest tak wielkie, że trudno kilku osobom poradzić sobie z tym problemem. Potrzebne jest zaangażowanie wielu ludzi. W tym celu organizuje się akcje charytatywne. Taką akcję przeprowadziła młodzież w internacie z kursu sprzedawca. Zebrane pieniądze zostały przekazane rodzicom Doroty, która cierpi na glejaka, a leczenie jest bardzo kosztowne i nierefundowane. Dziękuję młodzieży za wrażliwość, za poczucie, że są potrzebni innym, za otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Jak sami powiedzieli: jedna złotówka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika akcji staje się cennym wkładem w realizację marzeń.
Małgorzata Lossy

Dobro dane innym wraca Dobro dane innym wraca Dobro dane innym wraca Dobro dane innym wraca