14 - 18 grudnia 2020r.

Nasi logistycy na Politechnice Poznańskiej

Laboratoria Logistyków.
Laboratoria, w których odbywają się zajęcia specjalistyczne na Politechnice Poznańskiej, powstały w ramach projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. W ramach kontynuacji projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” zostały poddane modernizacji i uzupełnione o najnowocześniejszy sprzęt.
Laboratoria są efektem wielu pomysłów i lat pracy nad poprawą dostępu do praktyk zawodowych. Ten innowacyjny pomysł ma swoje korzenie w koncepcjach tworzonych w ramach Akceleratora Wiedzy Technicznej (AWT®) obejmujących także doświadczenia ze współpracy z Central Ostrobothnia University of Applied Sciences w Finlandii.
Zajęcia specjalistyczne w laboratoriach mają na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem. To połączenie dwóch najważniejszych elementów praktyki – kontaktu z wyposażeniem wykorzystywanym w przedsiębiorstwach oraz systemem ośmiogodzinnej pracy.

Podczas zajęć uczniowie mają dostęp do nowych technologii i mają możliwość nabycia praktycznych umiejętności z wykorzystaniem sprzętu w nowoczesnych laboratoriach.
Tym razem Politechnika Poznańska przygotowała specjalną formułę zdalnych zajęć specjalistycznych w laboratoriach, umożliwiającą pracę przez Internet. Uczniowie łączą się z komputerami laboratoryjnymi, z platformą e-meeting oraz siecią VPN Politechniki Poznańskiej. Zajęcia rozpoczęły się dziś i potrwają do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 przez platformę Politechniki Poznańskiej e-meeting. Zajęcia będą trwały 40 godzin w tygodniu, 8 godzin dziennie, z czego minimum 15 godzin w ciągu tygodnia będzie przeznaczone na konsultacje on-line z prowadzącym, reszta czasu będzie poświęcona na pracę własną uczestników indywidualnie albo w grupach.
Część zajęć odbędzie się przy użyciu pulpitów zdalnych, tak aby uczniowie mogli korzystać z programów komputerowych i sprzętu w laboratoriach. Prowadzący zajęcia przeprowadził dziś uczniów przez procedury łączenia i logowania. Nasi logistycy przechodzą dziś przez test wstępny. Niech szybki internet będzie dziś z nami :)
Anna Małecka


Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP   Logistycy na PP  

Mosina - Zespół Szkół - Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja