9 czerwca 2021r.

Unihokeiści wznowili zajęcia

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią i zamknięciem krytych obiektów sportowych nasi uczniowie doczekali się powrotu na salę aby wznowić zajęcia z unihokeja. Zajęcia odbywają się gościnnie na sali gimnastycznej w Pecnej, która wyposażona i przygotowana jest do gry w unihokeja z wykorzystaniem band i wymiarowych bramek. Większość naszych zawodników – uczniów, tutaj też w Pecnej mieszka i stawiało pierwsze kroki (w szkole podstawowej i gimnazjum) w tej znanej i cieszącej się coraz większą popularnością dyscyplinie. Wznowionych zajęciach udział biorą nasi uczniowie, także nowo upieczeni nasi maturzyści, czasem gościmy też naszych byłych absolwentów, którzy chętnie wspierają i dają próbkę umiejętności swym młodszym kolegom. Na zajęciach gościmy już też naszych przyszłych uczniów, którzy po szkole podstawowej chcą kontynuować naukę w ZS Mosina, także za sprawą możliwości gry i kontynuowania swej pasji sportowej na naszych zajęciach. Nasi uczniowie regularnie doposażani są w specjalistyczny sprzęt do gry, typu: profesjonalne kije, piłeczki, stroje sportowe, koszulki wyjściowe, stroje bramkarskie, często też uczniowie podczas wyjazdów mogą liczyć na mały posiłek regeneracyjny, czy napoje izotoniczne. Warto wspomnieć, iż w ostatnich latach mieliśmy sporo sukcesów w tej dyscyplinie (czterokrotnie graliśmy w finałach województwa, a w 2018 roku wygraliśmy finał, czego efektem był udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Unihokeja). Nasi uczniowie przez kilka lat grali też w pierwszej lidze unihokeja, która doczekała się teraz reorganizacji. Po długiej przerwie chcielibyśmy wrócić i nawiązać jeszcze do sukcesów z poprzednich lat. Liczymy, że ciężką pracą jest to możliwe. Zapraszamy nowych chętnych uczniów do spróbowania swych sił w zajęciach. Szczegóły u nauczycieli wychowania fizycznego.