8 września 2021r.

Roksana Szaj (IV TL)

zawodniczka lacrosse powołana do reprezentacji Polski

Lacrosse to gra pochodzenia indiańskiego. Polega na umieszczeniu piłki (wielkości pięści) w bramce przeciwnika przy użyciu wyłącznie kija zakończonego trójkątną rakietą. Na boisku gra 10 zawodniczek (field lacrosse), a mecz trwa łącznie 60 minut w czterech 15-to minutowych kwartach.
     W Polsce sport ten jest jeszcze bardzo mało znany, jednak z dnia na dzień coraz prężniej się rozwija.
     Roksana gra na pozycji bramkarki w drużynie Poznań Hussars Ladies, a pierwszy trening przeprowadziła wcale nie tak dawno, bo w styczniu 2020 roku. Od tego czasu nie wyobraża sobie życia bez drużyny i tej wyjątkowej dyscypliny. Dodatkowo od wakacji twory pierwszą w Polsce drużynę box lacrosse kobiet (bardziej kontaktowa wersja lacrosse).
     Dotychczasowe osiągnięcia Roksany to wygrany turniej Silesia Cup 2020, na którym została MVP finałowego meczu, Mistrzostwo Polski w 2021 roku i otrzymanie powołania do kadry Polski U21 przygotowującej się do mistrzostw Europy.
     Najbliższe starty Roksany: turniej o Puchar Polski juniorów do 21 roku życia (25 września) i o Puchar Polski seniorów (2 i 24 października) oraz turniej w barwach narodowych Scheider Cup we Frankfurcie nad Menem, który odbędzie się 8 i 9 października.
Życzymy powodzenia.

Roksana Szaj Roksana Szaj Roksana Szaj Roksana Szaj Roksana Szaj Roksana Szaj

Zdjęcia udostępniła Roksana Szaj.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja