16 września 2021r.

2a BS1S i 2a TL - wrocławskie ZOO.

Swoją integracyjną wycieczkę klasy 2a BSIS oraz 2aTL odbyły w czwartek 16 września. Na swój cel wybraliśmy ZOO we Wrocławiu.
Dla niektórych wyjazd o 7:00 rano był nie lada wyzwaniem, jednak krótka drzemka w autokarze pozwoliła nabrać sił na kilkugodzinne zwiedzanie ogrodu zoologicznego. W samym zrobiliśmy spacer o długości 11 kilometrów!
Największą popularnością wśród uczniów cieszyły się koty drapieżne oraz lemury. Możliwość tak bliskiego zobaczenia zwierząt była dla nas wszystkich cennym przeżyciem. Odwiedziliśmy również tamtejsze afrykarium, które zabrało nas w podróż po odległym kontynencie, oraz w głąb oceanu, dzięki czemu mieliśmy okazję poznać z bliska płaszczki czy rekiny.
Tak wymęczeni oraz głodni wybraliśmy się na obiad do pizzeri na rynku. Mimo, że zaskoczył nas deszcz, starówka nadal wyglądała pięknie, a uczniowie poszukiwali słynnych poukrywanych krasnali.
Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną, zahaczając jeszcze o shake’i w McDonaldzie.
Mimo późnego powrotu, wszyscy wróciliśmy z wycieczki wykończeni, ale szczęśliwi. Poniektórzy planowali już kolejną wyprawę do zooparku we Wrocławiu.
Koszt wycieczki sfinansował organ prowadzący Zespół Szkół – Powiat Poznański.