30 listopada 2021r.

Technikum – kurs baristy

W roku szkolnym 2020/21 uczniowie klas trzecich technikum w zawodach: technik hotelarstwa i technik logistyk mają okazję poszerzać swoje umiejętności w ramach organizowanego przez szkołę kursu baristy.
Kurs został podzielony na dwa bloki tematyczne praktyczny oraz teoretyczny. W części teoretycznej uczniowie poznają zawód baristy, wizerunek oraz wymagania jakie stawia się osobom zajmującym się profesjonalnym parzeniem kawy. Poznają kawę jako roślinę, jej historię oraz drogę od ziarenka do filiżanki. Dowiadują się gdzie rośnie kawa i co ma decydujący wpływ na jakość przygotowanego napoju. Ponadto uczą się jak powinno wyglądać idealne Espresso, jak przygotować inne napoje kawowe, jakich dodatków do kawy użyć. Kawy Cappuccino, Café Latte, Americano i inne, nie mają przed nimi już żadnych tajemnic. W ramach kursu uczniowie poznają też zasady prawidłowego serwowania kawy do stolika.
Część praktyczna natomiast to tylko ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia… uczniowie przerabiają praktycznie całą poznaną wiedzę. Raz w tygodniu pracownia gastronomiczna zamienia się w „warsztat” baristy, a aromat świeżo parzonej kawy pobudza wszystkich do działania. Nabyte umiejętności na pewno przydadzą się na praktykach zawodowych i przyszłej pracy.

kurs baristy   kurs baristy   kurs baristy   kurs baristy   kurs baristy   kurs baristy   kurs baristy