9 marca 2022r.

XVI Targi Edukacji i Pracy w Mosinie

Wczoraj odbyły się w Mosinie XVI Targi Edukacji i Pracy. Na tym corocznie organizowanym wydarzeniu szkoły ponadpodstawowe prezentują szkołom podstawowym swoje oferty edukacyjne. Również i nasza szkoła przedstawiła swoją ofertę technikum oraz szkoły branżowej na rok szkolny 2022/2023. Na młodzież czekało wczoraj sporo atrakcji. Na naszym stoisku spotykaliśmy się z uczniami szkół podstawowych, którzy byli zainteresowani kontynuacją nauki w naszej placówce. Największą wartością było to, że uczniowie ze szkół podstawowych mieli możliwość porozmawiać z naszą młodzieżą uczącą się w różnych zawodach i dowiedzieć się bezpośrednio od nich jak przebiega proces nauki oraz jakie możliwości oferuje nasza szkoła. Przygotowaliśmy na tę okoliczność foldery szczegółowo opisujące nasze zawody oraz miejsca i stanowiska pracy, do których one przygotowują. Z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem spotkały się występy naszych uczniów na scenie. Przygotowaliśmy przedstawienia prezentujące nasze zawody technik logistyk i technik hotelarstwa.
     Naszym uczniom dziękujemy za tak liczny i aktywny udział oraz zaangażowanie w promocję szkoły!
     Dziękujemy organizatorom imprezy: Gminnemu Centrum Informacji, Gminie Mosina, Szkole Podstawowej w Krośnie oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Mosinie, na terenie którego, w przestrzennej, nowoczesnej hali, zostały zorganizowane tegoroczne Targi.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl