22 marca 2022r.

Kolejne ligowe zwycięstwa unihokeistów

W trzeciej ligowej kolejce nasza drużyna unihokeistów osiągnęła historyczny wynik zdobywając 7 punktów. Zagraliśmy z drużynami: Krokodyle Poznań, Vikings Nowy Tomyśl i gospodarzami Spartanie Opalenica. Pierwszy pojedynek z drużyną z Poznania był bardzo wyrównany i o końcowym wyniku zadecydowała końcówka spotkania w której okazaliśmy się lepsi strzelając decydujące 2 bramki, a ostatecznie wygrywając 9 – 7. W drugim pojedynku zmierzyliśmy się z zespołem z Nowego Tomyśla, który tym razem przyjechał wzmocniony kilkoma pierwszo ligowymi zawodnikami z Siedlec. Wynik meczu do ostatniego gwizdka był sprawą otwartą, jednak w ostatnich minutach to my „goniliśmy wynik”. Na ostatnie 2 minuty gry, przy stanie 4 – 5 dla przeciwnika wzięliśmy czas, który pozwolił nam na chwilę wytchnienia i ustalenia rozegrania końcowych minut gry. Okazało się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ udało się wyrównać, a w ostatniej sekundzie otrzymaliśmy nawet rzut karny, który mógł dać nam komplet punktów. Niestety nie wykorzystaliśmy go (bramkarz obronił) i w rezultacie zremisowaliśmy 5 – 5. Wynik był chyba jednak sprawiedliwy dla obu stron, choć niedosyt pozostanie. Ostatni mecz zagraliśmy z gospodarzami z Opalenicy, którzy do ligowej kolejki przystąpili w osłabionym, ale i odmłodzonym składzie. Od początku pojedynku to my dyktowaliśmy warunki gry szybko uzyskując przewagę bramkową. Przeciwnik toczył jednak zaciętą walkę i trzeba przyznać, że był bardzo nieskuteczny pudłując w kilku dogodnych sytuacjach. Nasza drużyna okazała się efektywniejsza i ostatecznie, ale i dość pewnie wygrała 5 – 2. Dostępu do naszej bramki dzielnie dziś bronił Dawid Korcz (etatowy bramkarz reprezentacji szkolnej), który tak naprawdę zaliczył debiut na tej pozycji w ligowych rozgrywkach. Nie obyło się bez błędów, jednak w kilku sytuacjach Dawid pokazał, że nieprzypadkowo gra na pozycji bramkarza. Z każdą minutą spisywał się coraz lepiej, zbierając cenne doświadczenie. Kolejne bramki w rozgrywkach zaliczyli Jakub Pachołek i Nikodem Mikołajczak, a na swoje debiutanckie trafienie jeszcze musi poczekać Bartosz Naskręt. Po trzech kolejkach nasza drużyna dość niespodziewanie lideruje wspólnie z Lokomotivem Czerwieńsk mając na koncie 13 punktów. Kolejne rozgrywki zostaną rozegrane w kwietniu. Zapraszamy do śledzenia relacji.
Tabela:

tabela (15 kB)

hokej   hokej   hokej   hokej   hokej   hokej

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja