5 kwietnia 2022r.

Internat - My też pomagamy Ukrainie……

Pomagać znaczy być życzliwym. Pomaganie innym bez oczekiwania wymiernych korzyści sprawia, że czujemy się lepiej. Zrozumienie drugiego człowieka pozwala również dowiedzieć się czegoś o nas samych i poznać siebie. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka człowieczeństwa, to nauka udzielania pomocy i proszenia o nią. Nasze ograniczenia to nie powód do wstydu, to część życia, choć nie zawsze pamiętamy, że w każdej chwili mogą one dotknąć każdego z nas. Pomoc i wsparcie to najbliższa forma bycia z drugim człowiekiem. Pomagając bezinteresownie sprawiamy, że świat w którym żyjemy staje się bardziej przyjazny. Nie jest bezdusznym miejscem, którym rządzi pieniądz. Pomoc innym daje satysfakcję, to znacznie przyjemniejsze niż wyrzuty sumienia, że nic nie zrobiliśmy.
Małgorzata Lossy

Ukraina   Ukraina   Ukraina   Ukraina   Ukraina

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: sekretariat @zs-mosina.pl